Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Chojna

U/VIII/BGK-01 WYNAJEM LOKALI MIESZKALNYCH I SOCJALNYCH

WYNAJEM LOKALI MIESZKALNYCH I SOCJALNYCH

 

 

Podstawa prawna:

Art. 4 ust. 1,2 i 3 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego ( Dz. U. z 2005 Nr 31 poz. 266 )


I. WYMAGANE DOKUMENTY

  • podanie o przydział lokalu z mieszkaniowego zasobu gminy
  • wypełniony wniosek weryfikacyjny do ustalenia uprawnień do najmu lokalu mieszkaniowego lub socjalnego (pobierz)
  • oświadczenie - zgoda na publikacje danych osobowych (pobierz)
  • deklaracja o wysokości dochodów (pobierz)
  • Zaświadczenie o dochodach z okresu ostatnich 6 miesięcy (pobierz)

 

Z uwagi na indywidualne rozpatrywanie wniosku o udzielenie pomocy mieszkaniowej z zasobów Gminy mogą być wymagane inne dokumenty niż wymienione wyżej.

 

II. Sposób załatwienia sprawy

Złożone wnioski podlegają weryfikacji wstępnej przez Komisję Mieszkaniową (przeciętnie, co 2-3 miesiące). W I kwartale każdego roku kalendarzowego odbywa się weryfikacja roczna wniosków pozytywnie zweryfikowanych w weryfikacji wstępnej oraz ustalenie listy osób uprawnionych do najmu lokali mieszkalnych i socjalnych na kolejny rok kalendarzowy. Wnioskodawcy informowani są o wynikach weryfikacji rocznej i przysługującym trybie odwoławczym, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej w Chojnie regulującą zasady gospodarowania mieszkaniowymi zasobami Gminy oraz ustalenia kryteriów wyboru osób, z którymi umowy najmu powinny być zawarte w pierwszej kolejności.

 

III. OPŁATY:

Za załatwienie spraw formalnych opłaty skarbowej nie pobiera się

 

IV. TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:
Po weryfikacji rocznej i zakończeniu procedury odwoławczej listy osób uprawnionych do najmu lokalu publikowane są na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego. Skierowania do zawarcia umowy najmu odbywają się sukcesywnie w miarę pozyskiwania wolnych lokali mieszkaniowych.

 

V. MIEJSCE ZAŁATWIENIA SPRAWY:
Urząd Miejski w Chojnie, ul. Jagiellońska 4, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, I piętro pok. nr 15, tel. 414-10-35, wew.48.

 

VI. TRYB ODWOŁAWCZY:

Po opublikowaniu projektu rocznych list osób uprawnionych w pierwszej kolejności do najmu lokali mieszkalnych i socjalnych w następnym roku kalendarzowym, osoby zainteresowane mogą składać odwołanie, zastrzeżenie i uwagi do Burmistrza Gminy Chojna w terminie 30 dni kalendarzowych od pisemnego powiadomienia o umieszczeniu na liście.

 

VII. INNE INFORMACJE ISTOTNE DLA SPRAWY:

  • Kryteria wyboru osób uprawnionych do najmu lokali mieszkalnych i socjalnych określa uchwała Rady Miejskiej publikowana na tablicy ogłoszeń. UM - I piętro

  • Podanie we wniosku numeru telefonu oraz godzin, w których można uzyskać kontakt z wnioskodawcą może znacznie skrócić termin załatwienia sprawy.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Hadrzyński 29-06-2005 11:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-01-2012
Ostatnia aktualizacja: Monika Adamczyk 17-09-2012 13:12