Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Chojna

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Informacja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2023r.

Informacja odnośnie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rok 2023

 Informujemy, że stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2023 roku nie uległa zmianie i wynosi 28,50 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Indywidualne numery kont bankowych również pozostają bez zmian.

Jeżeli na terenie nieruchomości nie nastąpiła zmiana liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość, nie ma obowiązku składania nowej deklaracji. Terminy opłat nie ulegają zmianie.

Przypominamy, że na terenie Gminy Chojna wszyscy właściciele nieruchomości mają obowiązek prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku selektywnego zbierania odpadów zostanie nałożona w drodze decyzji podwyższona stawka opłaty w wysokości 85,50 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym wynosi 0,50 zł
za miesiąc od mieszkańca nieruchomości.

Właściciele nieruchomości jednorodzinnych, którzy chcą skorzystać z częściowego zwolnienia za posiadanie przydomowego kompostownika muszą złożyć nową deklarację, w której oświadczą, że bioodpady są w całości zagospodarowywane w przydomowym kompostowniku.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Paulina Turkiewicz

Data wytworzenia:
03 sty 2023

Osoba dodająca informacje

Bartosz Dłubak

Data publikacji:
03 sty 2023, godz. 15:09

Osoba aktualizująca informacje

Bartosz Dłubak

Data aktualizacji:
03 sty 2023, godz. 15:09