Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Chojna

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Protokół z XXI sesji Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 27.08.2020 r.

Protokół Nr XXI/2020 z sesji Rady Miejskiej w Chojnie w dniu 27 sierpnia 2020 r.

Do punktu 1, 2 i 3.

Sesja rozpoczęła się o godz. 13.00 i trwała do godz. 13.35.

Obrady rozpoczął i prowadził przewodniczący Rady Radosław Karwan. Przywitał wszystkich zgromadzonych na sesji – radnych, panią burmistrz, zastępcę burmistrza, skarbnika, panią mecenas, naczelników wydziałów urzędu, kierowników jednostek gminy oraz sołtysów.

Na podstawie listy obecności stwierdził, że w sesji udział bierze 15 radnych, co stanowi kworum, przy którym Rada może obradować i podejmować prawomocne uchwały.

Obecni:

  1. Marek Bednarz
  2. Michał Burak
  3. Radosław Karwan
  4. Elżbieta Lach
  5. Wojciech Łosowski
  6. Beata Malecka
  7. Bartosz Michno
  8. Monika Odróbka
  9. Norbert Oleśków
  10. Anna Panas
  11. Małgorzata Przybylska
  12. Agnieszka Sikora
  13. Halina Szczygieł
  14. Marlena Witek
  15. Małgorzata Wójcik

Lista obecności radnych stanowi załącznik nr 1 do protokołu.

Lista obecności sołtysów stanowi załącznik nr 2 do protokołu.

Przewodniczący Rady stwierdził, że protokół z przebiegu XX sesji został sporządzony, uwag nie wniesiono. Zapytał, czy radni zgłaszają uwagi do protokołu z poprzedniej sesji. W związku z brakiem uwag przewodniczący poddał pod głosowanie przyjęcie protokołu.

Głosowano w sprawie: przyjęcia protokołu z XX sesji rady. (25.06.2020).

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas, Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik
Przewodniczący odczytał wyniki głosowania i stwierdził, że protokół został przyjęty.

Do przedłożonego porządku obrad burmistrz B. Rawecka złożyła wniosek o zdjęcie punktu 12 dot. rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Chojna w przedmiocie zmiany granic administracyjnych miasta Chojna.

Głosowano wniosek w sprawie: zdjęcia punktu 12 dot. rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Chojna w przedmiocie zmiany granic administracyjnych miasta Chojna - druk nr 7.

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas, Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik
Wniosek o zmianę porządku został przyjęty.

Przewodniczący rady R. Karwan poddał pod głosowanie porządek obrad wraz z wyżej wprowadzoną zmianą.

Głosowano w sprawie:

przyjęcia porządku obrad wraz z wprowadzoną zmianą dot. zdjęcia punktu 12 - druk nr 7.

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas, Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik

Porządek obrad wraz z wprowadzoną zmiana został przyjęty.

Porządek obrad stanowi załącznik nr 3 do protokołu.

Do punktu 4.

Informacja burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

Burmistrz B. Rawecka – Przedstawiłam państwu książeczkę z posiedzeń burmistrza i pozwolę sobie nie przytaczać tych samych informacji. Chcę podzielić się rzeczami, które zostały wykonane w okresie międzysesyjnym.

W pierwszej kolejności, nawiązaliśmy współpracę z miastem Gartz, leżącym po drugiej stronie Odry. Podpisaliśmy list intencyjny potwierdzający wolę współpracy, a dzięki tej umowie udało nam się złożyć do Interregu wniosek pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa oraz walka ze skutkami klęsk żywiołowych na polsko-niemieckim obszarze przygranicznym”. W ramach tego projektu otrzymaliśmy dofinansowanie do 50 tys. euro i zakupiliśmy niezbędne urządzenia do walki z objawami koronawirusa na naszym terenie i które będą wykorzystywane do wszelkich działań związanych z klęskami żywiołowymi.

Ponadto 9 lipca podpisałam umowę o udzielenie pomocy finansowej w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na granty sołeckie 2020. Takie granty otrzymały u nas dwa sołectwa, tj. sołectwo Rurka i sołectwo Nawodna. Z pewnością te pieniądze i pieniądze pochodzące również z gminy, przysłużą się do poprawienia stanu danej miejscowości. W przypadku Nawodnej będzie to budowa siłowni przy boisku sportowym, natomiast w Rurce poprawiony zostanie teren samej świetlicy wiejskiej.

Otrzymaliśmy również dofinansowanie na przebudowę dwóch ulic, czyli Poznańskiej i Gdańskiej i pieniądze pochodzą z dróg samorządowych. Po podpisaniu umowy z Wojewodą zostanie ogłoszony przetarg na realizację, ale już wiadomo, że ta realizacja będzie wykonywana w przyszłym roku.

Ogłosiliśmy również przetarg na remont wiatrołapu, podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz budowę chodnika, tarasu i termomodernizację Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie. Od ponad 20 lat nic tam nie robiono. Inwestycja będzie kosztowała ponad 1.100 tys. zł. W ramach tej inwestycji przebudujemy taras, wybudujemy nowe schody, wykonamy termoiniekcję, termomodernizację budynku, remont piwnic i osuszymy ściany, a także zadbamy o wygląd tego Środowiskowego Domu Samopomocy. Otrzymaliśmy na to dofinansowanie z PFRON-u prawie 50 procent wartości zadania.

Spotkałam się również z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych panem Andrzejem Szelążkiem i panem Dariuszem Mateckim. Rozmawialiśmy m.in. o drodze dojazdowej, na którą otrzymaliśmy część środków z Urzędu Marszałkowskiego. Jest to jedyna inwestycja nie tylko w regionie, ale również w województwie zachodniopomorskim i mam potwierdzenie, że dyrektor Lasów Państwowych podpisał dofinansowanie. Dotyczy to drogi w Mętnie. Może być taka sytuacja, że złożę wniosek o zwołanie sesji w tej sprawie mniej więcej za tydzień. Rozmawialiśmy również o dofinansowaniu straży pożarnych, ponieważ radny Matecki również dysponuje środkami, które pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Fundusz jest wspierany z opłat wnoszonych przez sprawców wypadków drogowych.

Został ogłoszony przetarg na czyszczenie elewacji czerwonego budynku Urzędu, na co pozyskaliśmy środki z Dolnoodrzańskiej Inicjatywy Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości około 60 procent. Pozostałe 40 dokładamy ze swojego budżetu.

Pozyskaliśmy również dofinansowanie na modernizację toru motocrossowego w Chojnie, jako pomoc dla organizacji pozarządowej. Umowa została podpisana już w lipcu. Dofinansowanie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dostaliśmy kwotę 19 tys. zł i w ramach tego zadania wykonana i zamontowana zostanie nowa maszyna startowa, jako jedna z najlepszych w Polsce oraz zostanie wykonane utwardzenie pól startowych. Muszę w tym miejscu podziękować prezesom dwóch firm, ponieważ zaangażowali się w to zadanie. Dziękuję panu prezesowi Leszkowi Siatce i firmie POMOT, która wykonuje maszynę startową oraz panu Danielowi Błażkiewiczowi, którego firma wykonała utwardzenie terenu z budową specjalnego pasa startowego.

Oprócz tych wskazanych rzeczy, trwa również przystosowanie pomieszczeń przy sali gimnastycznej na oddział przedszkolny w Nawodnej. Będzie to skończone w pierwszym tygodniu września. Czekamy na dostarczenie okien, które są trochę inne niż normalne, bo są zielone i dłużej trwało zamówienie tych okien.

Jesteśmy na ukończeniu dwóch obiektów, które mieszczą się, jako przybudówka przy chojeńskim ratuszu. Jest to Centrum Informacji oraz pracownia plastyczna. Wymienialiśmy tam stolarkę okienną, drzwiową, robiliśmy też remonty toalet. O ile galeria będzie lada moment zrobiona i zawitają tam dzieci, to Centrum Informacji będzie uroczyście otwarte 24 września. Jeżeli będzie to tak zrobione, jak zaplanowaliśmy, to robi to wrażenie. Przy galerii wymieniliśmy również chodnik, który był w bardzo złym stanie technicznym.

Podjęłam również zarządzenie w sprawie możliwości odpracowywania długów czynszowych, ale to nagłośnimy i przekażemy to mieszkańcom, a szczególnie tym, którzy zalegają z opłatami czynszowymi. Będą oni mogli odrabiać w różnej formie, stosując pewne zasady przeliczenia za godziny pracy. Będą mogli pracować na rzecz Chojny, zmniejszając sobie długi czynszowe, szczególnie, gdy mają ich już bardzo dużo i przewyższają możliwości spłaty. Jest to jedna z form pomocy naszym mieszkańcom.

Rozstrzygnęliśmy również konkurs na dofinansowanie do wymiany pieców na piece ekologiczne i jeżeli państwo dzisiaj przegłosujecie propozycję wydatków, to jeszcze wymienimy przynajmniej 40 pieców w gminie Chojna w budynkach wielorodzinnych. W budynkach jednorodzinnych wszyscy właściciele takich budynków mogą składać wnioski w ramach Czystego Powietrza. W budynkach wielorodzinnych są pewne ograniczenia i te osoby nigdy nie mogły uzyskać pieniędzy na wymianę źródeł ciepła.

Sprawozdanie Burmistrza stanowi załącznik nr 4 do protokołu.

Do punktu 5.

Informacja przewodniczącego rady dotycząca spraw w okresie międzysesyjnym.
Przewodniczący R. Karwan

  • w dniach 25 czerwca, 9 lipca, 11 i 14 sierpnia pani burmistrz przedłożyła kserokopie wykazów:
  • nieruchomości lokalowych, położonych w Chojnie:
  • przy ul. Mieszka I 2/11
  • przy ul. Rogozińskiego 24/7
  • przy ul. Narciarskiej 53C/9
  • w Godkowie Osiedlu 23/4

przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej  na rzecz najemców;

  • nieruchomości niezabudowanej oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków nr 327/11 o pow. 0,8569 ha, położonej w Strzelczynie przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego;
  • nieruchomości niezabudowanej oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków nr 154/1 o pow. 0,3700 ha, położonej w obrębie Rurka, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego;
  • dnia 2 lipca wpłynęło pismo z Prokuratury Rejonowej w Gryfinie o nadesłanie aktów prawa miejscowego podjętych w okresie od 1 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2020 r.;
  • dnia 10 sierpnia wpłynęło pismo z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z informacją, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach budżetu na 2020 rok udzielił Fundacji Kościół Mariacki w Chojnie dotacji w wysokości 120.000,00 zł na pokrycie zadania pn. Chojna, kościół Mariacki (XV w.): zabezpieczenie polichromii wewnątrz kościoła. Całkowity koszt realizacji tego zadania wyniesie 158.962,23 zł.

Wszystkie pisma są do wglądu w biurze rady

Do punktu 6.
Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Chojna na 2020 rok.

Stanowiska komisji – jednogłośnie za przyjęciem projektu uchwały.

Skarbnik A. Górska – Zaproponowane zmiany w budżecie gminy Chojna na 2020 rok to zwiększenia i zmniejszenia zarówno po stronie dochodów, jak i wydatków. Ogółem budżet zwiększamy o kwotę 1.164.896,18 zł. Wśród zaproponowanych zmian chcielibyśmy wprowadzić dofinansowanie, które otrzymała gmina Chojna z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to kwota 1.014.887 zł. Po stronie wydatkowej dokonujemy przemieszczeń w planie w poszczególnych działach i rozdziałach. Wprowadzamy m.in. zadanie realizowane przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Chojnie „Wygraj z COVID-19!”. Wartość zadania to 121 tys. zł, dofinansowanie 103.424,18 zł. Wprowadzamy również zmiany zaproponowane przez sołectwa Krajnik Górny, Rurka i Graniczna, zgodnie ze złożonymi wnioskami. Po stronie majątkowej wprowadzamy również nowe zadanie inwestycyjne z kwotą 500 tys. zł na realizację zadania pn. Przebudowa ulicy Gdańskiej i Poznańskiej w Chojnie. Jest to zadanie 2-letnie.

Uwag do projektu uchwały nie było. Przewodniczący rady rozpoczął procedurę głosowania.

Głosowano w sprawie: podjęcia uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Chojna na 2020 rok.

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas, Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik
Uchwała Nr XXI/161/2020 w sprawie zmian w budżecie Gminy Chojna na 2020 rok została podjęta i stanowi załącznik nr 5 do protokołu.

Do punktu 7.

Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Chojna na lata 2020-2026.

Stanowiska komisji – jednogłośnie za przyjęciem projektu uchwały.

Skarbnik A. Górska – Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej gminy Chojna na lata 2020-2026 są uaktualnieniem poziomu dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów. Wśród przedsięwzięć wprowadzamy dwa nowe zadania i jest to: przebudowa targowiska miejskiego w Chojnie z kwotą 800 tys. zł i przebudowa ulicy Gdańskiej i Poznańskiej, z wartością zadania 2 mln zł, z czego 500 tys. zł w 2020 roku i 1,5 mln zł w 2021 roku. Szacujemy, że to zadanie będzie dofinansowane w kwocie 1.119 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Uwag do projektu uchwały nie było. Przewodniczący rady rozpoczął procedurę głosowania.
Głosowano w sprawie: podjęcia uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Chojna na lata 2020-2026.
Wyniki głosowania
ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0
Wyniki imienne:
ZA (15)
Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas , Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik
Uchwała Nr XXI/162/2020 w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Chojna na lata 2020-2026 została podjęta i stanowi załącznik nr 6 do protokołu.

Do punktu 8.
Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę Nr XXXIII/293/2013 Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 26 września 2013 r. w sprawie przyjęcia statutu Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie.

Stanowiska komisji – jednogłośnie za przyjęciem projektu uchwały.

Burmistrz B. Rawecka – Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzi zajęcia dla osób przewlekle psychicznie chorych, jako typ A oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, jako typ B. Istnieje jednak potrzeba rozszerzenia tej działalności i objęcia opieką osoby wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, w związku z tym wskazane jest rozszerzenie dotychczasowej oferty usług ŚDS o typ C. Należy więc dokonać takiej zmiany w statucie Środowiskowego Domu Samopomocy.

Uwag do projektu uchwały nie było. Przewodniczący rady rozpoczął procedurę głosowania.

Głosowano w sprawie: podjęcia uchwały zmieniającej uchwałę Nr XXXIII/293/2013 Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 26 września 2013 r. w sprawie przyjęcia statutu Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie.

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas , Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora , Halina Szczygieł , Marlena Witek, Małgorzata Wójcik

Uchwała Nr XXI/163/2020 zmieniająca uchwałę Nr XXXIII/293/2013 Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 26 września 2013 r. w sprawie przyjęcia statutu Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie została podjęta i stanowi załącznik nr 7 do protokołu.

Do punktu 9.

Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyznania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie Gminy Chojna.

Stanowiska komisji – jednogłośnie za przyjęciem projektu uchwały.

Burmistrz B. Rawecka – Rada podjęła już wcześniej uchwałę o zabezpieczeniu w budżecie gminy Chojna kwoty 50 tys. zł na wykonanie prac konserwatorskich dla zabytków wpisanych w rejestrze zabytków. W związku z tym, że do gminy wpłynęły dwa wnioski o przyznanie takiego dofinansowanie, przedkładamy dzisiaj niniejszy projekt uchwały. Pierwszy wniosek został złożony przez parafię pw. Św. Andrzeja Boboli w Krajniku Górnym, na który przyznaje się dotację w kwocie 10 tys. zł z przeznaczeniem na prace ratunkowe i konstrukcyjne wieży w kościele w Krzymowie. Drugi wniosek dotyczy parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Godkowie na kwotę 30 tys. zł z przeznaczeniem na remont elewacji wieży kościoła w Godkowie.

Uwag do projektu uchwały nie było. Przewodniczący rady rozpoczął procedurę głosowania.

Głosowano w sprawie:

podjęcia uchwały w sprawie przyznania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie Gminy Chojna.

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas, Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik
Uchwała Nr XXI/164/2020 w sprawie przyznania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie Gminy Chojna została podjęta i stanowi załącznik nr 8 do protokołu.


Do punktu 10.

Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przechodu i przejazdu na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Chojna.

Stanowiska komisji – jednogłośnie za przyjęciem projektu uchwały.

Z-ca naczelnika wydziału GN A. Brzezińska – Przedmiotem niniejszej uchwały jest wyrażenie zgody na obciążenie nieruchomości stanowiących własność gminy Chojna odpłatną służebnością przechodu i przejazdu na rzecz każdoczesnego właściciela działki 426/43 w Jeleninie, celem uzyskania dostępu do drogi publicznej, czyli drogi powiatowej, stanowiącej działkę nr 529. Działki, które zostaną obciążone służebnością, to działki nr: 419, 425, 417, 530, 407 i 411 położone w obrębie Jelenin i które stanowią drogi gminne. Z wnioskiem o ustanowienie tej służebności zwrócił się właściciel działki nr 426/43.

 
Uwag do projektu uchwały nie było. Przewodniczący rady rozpoczął procedurę głosowania.

Głosowano w sprawie:

podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przechodu i przejazdu na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Chojna.

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas , Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik
Uchwała Nr XXI/165/2020 w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przechodu i przejazdu na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Chojna została podjęta
i stanowi załącznik nr 9 do protokołu.


Do punktu 11.

Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż z zastosowaniem bonifikaty lokalu mieszkalnego, położonego w Chojnie przy ulicy Narciarskiej 55A/2
na rzecz najemcy.

Stanowiska komisji – jednogłośnie za przyjęciem projektu uchwały.

Z-ca naczelnika wydziału GN A. Brzezińska – Projekt uchwały dotyczy wyrażenia zgody na sprzedaż z zastosowaniem bonifikaty lokalu mieszkalnego na rzecz najemcy. Jest to lokal położony w Chojnie przy ul. Narciarskiej 55A/2. Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 28 czerwca 2012 roku, w przypadku, gdy najemca posiada umowę najmu krócej niż 5 lat, wymagana jest zgoda rady.

 

Uwag do projektu uchwały nie było. Przewodniczący rady rozpoczął procedurę głosowania.

Głosowano w sprawie:

podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż z zastosowaniem bonifikaty lokalu mieszkalnego, położonego w Chojnie przy ulicy Narciarskiej 55A/2 na rzecz najemcy. 

Wyniki głosowania

ZA: 15, PRZECIW: 0, WSTRZYMUJĘ SIĘ: 0, BRAK GŁOSU: 0, NIEOBECNI: 0

Wyniki imienne:

ZA (15)

Marek Bednarz, Michał Burak, Radosław Karwan, Elżbieta Lach, Wojciech Łosowski, Beata Malecka, Bartosz Michno, Monika Odróbka, Norbert Oleśków, Anna Panas, Małgorzata Przybylska, Agnieszka Sikora, Halina Szczygieł, Marlena Witek, Małgorzata Wójcik

Uchwała Nr XXI/166/2020 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż z zastosowaniem bonifikaty lokalu mieszkalnego, położonego w Chojnie przy ulicy Narciarskiej 55A/2 na rzecz najemcy została podjęta i stanowi załącznik nr 10 do protokołu.

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Chojna w przedmiocie zmiany granic administracyjnych miasta Chojna. Druk nr 7/XXI/2020 (punkt zdjęto z porządku obrad)

 

Do punktu 13.

Wolne wnioski i informacje.


Do punktu 14.

Zamknięcie obrad.

Wobec wyczerpania porządku obrad i braku głosów dyskusji, przewodniczący R. Karwan zakończył i zamknął obrady XXI sesji Rady Miejskiej w Chojnie. Na tym protokół zakończono. Koniec obrad godz. 13.35.

 

Przewodniczący Rady

Radosław Karwan


Przygotowała: Teresa Będzak

Przygotowano przy pomocy programu eSesja.pl

Pobierz Protokół z XXI sesji Rady Miejskiej w Chojnie z dnia 27.08.2020 r.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Teresa Będzak

Data wytworzenia:
27 sie 2020

Osoba dodająca informacje

Teresa Będzak

Data publikacji:
24 wrz 2020, godz. 12:03

Osoba aktualizująca informacje

Bartosz Dłubak

Data aktualizacji:
02 paź 2020, godz. 23:24