Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Chojna

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Informacja odnośnie rozpoczęcia kontroli prawidłowej segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Chojna

KONTROLA PRAWIDŁOWEJ SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY CHOJNA

 

 

Burmistrz Gminy Chojna informuje, o rozpoczęciu działań kontrolnych w zakresie segregacji odpadów komunalnych, które rozpoczną się od dnia 1 grudnia 2020 r. Kontrolą zostaną objęci właściciele nieruchomości, które podlegają gminnemu systemowi odbioru odpadów komunalnych tj. osoby fizyczne.

Typowanie podmiotów kontrolowanych odbywać się będzie na podstawie zgłoszeń dokonywanych przez odbierającego odpady. Czynności kontrolne wykonywane będą każdorazowo w obecności właściciela kontrolowanej nieruchomości (przedstawiciela prawnego, osoby upoważnionej) lub dorosłego domownika. Osoba kontrolująca sprawdzi czy w pojemniku na odpady zmieszane nie znajdują się odpady, które powinny zostać wysegregowane, a także czy w workach/pojemnikach przeznaczonych do segregacji odpadów znajdują się właściwe frakcje odpadów. Sprawdzeniu podlegać będzie również czy przy pojemnikach na odpady nie zostały zgromadzone gabaryty, gruz, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny- poza terminami ogłoszonymi w harmonogramie odbioru odpadów gabarytowych. Z przeprowadzonej kontroli sporządzona zostanie dokumentacja fotograficzna, na której będzie widoczna zawartość pojemnika/worka oraz adres nieruchomości na której dokonywana jest kontrola. Z przeprowadzonej kontroli zostanie sporządzony protokół.

W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie segreguje odpadów zostanie na niego nałożona w drodze decyzji podwyższona stawka opłaty wynosząca 58,50 zł/osoba.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
01 12 2020 13 24 49 plan kontroli informacja dla mieszkancow (ODT, 66.03Kb) 2020-12-01 13:24:49 88
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Aneta Brzezińska

Data wytworzenia:
01 gru 2020

Osoba dodająca informacje

Aneta Brzezińska

Data publikacji:
01 gru 2020, godz. 13:24

Osoba aktualizująca informacje

Aneta Brzezińska

Data aktualizacji:
01 gru 2020, godz. 13:24