Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Chojna

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Regulamin w sprawie zasad i trybu przeprowadzania "Budżetu Obywatelskiego" w Gminie Chojna w 2014 roku

Załącznik Nr 1

do Zarządzenia Nr 1075 / VI / 2014

Burmistrza Gminy Chojna

z dnia 16 lipca 2014r.

Zasady i tryb przeprowadzania „BUDŻETU OBYWATELSKIEGO” 

w Gminie Chojna w 2014 roku

§1. Postanowienia ogólne

  1. Konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Chojna na temat części wydatków z budżetu Gminy Chojna na 2015 rok w kwocie 500.000,00 zł, określane są jako „Budżet Obywatelski Gminy Chojna na rok 2015".
  2. W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być proponowane zadania o charakterze lokalnym, które mieszczą się w kompetencjach gminy i służą poprawie warunków życia mieszkańców.
  3. Zaproponowane zadania powinny być możliwe do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego.

§ 2. Zgłaszanie zadań

  1. Propozycje zadań do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Gminy Chojna, który ukończył 18 lat.
  2. Formularz zgłaszania zadań do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego jest dostępny na stronie internetowej BIP Chojna, w Urzędzie Miejskim w Chojnie.
  3. Formularz uznany zostaje za ważny, jeśli wypełnione są wszystkie pola oznaczone jako obowiązkowe.
  4. Weryfikacją i ewentualnym opracowywanie szacunkowych kosztorysów dla poszczególnych zadań zajmie się Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego we współpracy z Burmistrzem Gminy Chojna.
  5. Wypełnione formularze zadań przesyła się w wersji elektronicznej na adres: budzetobywatelski@chojna.pl lub składa osobiście w wersji papierowej w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnie w godzinach urzędowania.
  6. Autorzy poszczególnych zadań mogą wraz z formularzem złożyć materiały promocyjne dotyczące projektu ( wielkość max. - 1 kartka formatu A4 ).

§ 3. Analiza i weryfikacja zadań

  1. Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, we współpracy z Burmistrzem Gminy Chojna, przeprowadza weryfikację zgłoszonych zadań pod względem formalnym i merytorycznym.
  2. W przypadku stwierdzenia, iż formularz z propozycją zadania do budżetu obywatelskiego jest niekompletny albo nie zawiera istotnych informacji niezbędnych do analizy zadania, zespół wystąpi telefonicznie albo za pośrednictwem poczty elektronicznej do autorów propozycji o uzupełnienie informacji w ciągu 3 dni. Nieuzupełnione formularze zostaną odrzucone.
  3. Ostateczną decyzję o odrzuceniu zadania podejmuje Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, we współpracy z Burmistrzem Gminy Chojna w drodze głosowania członków zespołu, przy czym odrzucone zostają w pierwszej kolejności formularze, w których pojedyncze zadanie przekracza kwotę Budżetu Obywatelskiego.
  4. Pozytywnie oraz negatywnie zweryfikowane zadania opublikowane zostaną wraz

        z uzasadnieniem na stronie internetowej BIP Chojna oraz na tablicy ogłoszeń.

§ 4. Zasady głosowania i wybór zadań

  1. Zadania są oceniane w głosowaniu.
  2. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec zameldowanie na terenie Gminy Chojna,, który ukończył 18 lat.
  3. Aby prawidłowo oddać głos należy : wybrać maksymalnie 3 zadania z poniższej listy poprzez postawienie znaku “X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybór”, wpisać czytelnie swoje imię i nazwisko, adres zameldowania oraz numer PESEL, podpisać zawarte na karcie oświadczenie.
  4. W głosowaniu na zadania do budżetu obywatelskiego można oddać tylko jeden głos.
  5. Głos uznaje się za nieważny, jeśli zachodzi, co najmniej jedna z poniższych okoliczności: na karcie wybrano więcej niż 3 zadania, mieszkaniec odda więcej niż jedną kartę w głosowaniu na zadania, wpisane na karcie imię i nazwisko, adres zameldowania lub numer PESEL są nieczytelne, numer PESEL jest niepoprawny, oświadczenie zawarte na karcie nie zostało podpisane.
  6. Karty do głosowania dostępne będą na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Chojnie lub sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnie  (w godzinach urzędowania).
  7. Głosowanie następuje poprzez przesłanie skanu wypełnionej karty do głosowania drogą elektroniczną na adres budzetobywatelski@chojna.pl lub wrzucenie karty do urny zlokalizowanej w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnie. Przy czym z jednego adresu e mail można wysłać skan tylko jednej karty do głosowania.
  8. W przypadku oddania głosów w formie elektronicznej za głosy ważne uznane zostaną
    te, które wpłyną do godz. 24.00 ostatniego dnia głosowania
  9. Obliczenie wyniku polega na zsumowaniu punktów oddanych na każde z zadań oraz obliczeniu średniej oceny dla każdego z zadań.
  10. Do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego wybiera się te zadania, które uzyskały największą liczbę punktów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Budżet Obywatelski, z zastrzeżeniem, że mogą to być wyłącznie te zadania, które zostały ocenione, przez co najmniej 10% głosujących.
  11. Informacja o wyniku głosowania podawana jest niezwłocznie:
  • na stronie internetowej BIP Chojna,
  • na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Chojnie.

§ 5. Harmonogram

1.

Zgłaszanie  propozycj zadań

od 8 do 22 września 2014r.

2.

Analiza i weryfikacja wniosków

od 23 do 30 wrzesnia 2014r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości wniosków pozytywnie i negatywnie zweryfikowanych

01 października 2014r.

4.

Głosowanie

od 6 do10 października 2014r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości wyników głosowania

do 30 października 2014r.

§6. Postanowienia końcowe

Ostateczna realizacja zadań wskazanych przez mieszkańców nastąpi po zatwierdzeniu projektu Budżetu Gminy Chojna na rok 2015 przez Radę Miejską w Chojnie w terminie określonym w art. 239 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych ( Dz.U. z 2013r. poz. 885, poz. 938, poz. 1696, z 2014r. poz. 379).


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Łukasz Malaga

Data wytworzenia:
29 sie 2014

Osoba dodająca informacje

Łukasz Malaga

Data publikacji:
08 wrz 2014, godz. 11:21

Osoba aktualizująca informacje

Łukasz Malaga

Data aktualizacji:
08 wrz 2014, godz. 13:08